Strona internetowa Komisji Europejskiej dotycząca EFRROW
1 2 3 4 5
Aktualności

Tanecznym krokiem dla Niepodległej
Piątek, 16 Listopad 2018 | Przeczytany 663 razy | Eksportuj do PDF | Drukuj Drukuj |

IMG 20181110 112804215 DSC04850

 

„Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej.”

Obchody święta niepodległości w Gminie Rzgów już za nami. Było pięknie i wzruszająco. Gminna Biblioteka Publiczna oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rzgowie także dołożyli małą cegiełkę do tej niezwykłej uroczystości. Przez ostatni czas członkowie lokalnej wspólnoty: seniorzy i samorządowcy aktywnie brali udział w zajęciach z tańca ludowego pod okiem profesjonalnego instruktora Pana Dariusza Intrysa. Podczas tychże zajęć pilnie, z ogromnym zaangażowaniem uczyli się poloneza-chodzonego, którego mieli okazję zaprezentować w części artystycznej, która uświetniła zorganizowane w dniu 10 listopada br., uroczystości upamiętniające 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Był to dzień pełen emocji i niezapomnianych wrażeń. Każdy z tancerzy  niezwykle przejęty ale jakże dumny był z tego, że mógł zatańczyć poloneza dla Niepodległej. W przepięknych strojach ludowych, staropolskim zwyczajem, zespół w rytm poloneza wkroczył na parkiet budząc podziw i zachwyt licznie zebranej w sali publiczności, które wyraziła poprzez gromkie owacje. Tak oto tanecznym krokiem rozpoczęto bogaty program artystyczny przygotowanym na chwałę tym, którzy walczyli i ginęli za niepodległość i wolność ojczyzny.

Więcej…
 

Ogólnopolska edycja konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”
Piątek, 9 Listopad 2018 | Przeczytany 930 razy | Eksportuj do PDF | Drukuj Drukuj |

stat18Drodzy mieszkańcy wsi, liderzy, sołtysi, samorządowcy,
Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń do II edycji ogólnopolskiego konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”. Zgłaszać można przedsięwzięcia przydatne mieszkańcom i warte popularyzacji, które zostały sfinansowane ze środków funduszu sołeckiego.

Ideą konkursu jest aktywizacja społeczności wiejskich do podejmowania podejmowania inicjatyw, które służą wzmocnieniu wspólnoty mieszkańców oraz korzystnie wpływają na poprawę warunków życia na wsi. Celem konkursowej promocji  oraz prezentacji nagrodzonych i wyróżniających się zgłoszeń będzie m.in.:

Więcej…
  
Zatańczyć dla Niepodległej
Środa, 17 Październik 2018 | Przeczytany 737 razy | Eksportuj do PDF | Drukuj Drukuj |

logax18

Takie wspólne wyzwanie powzięła międzypokoleniowa grupa z gminy Rzgów w ramach trwających warsztatów tanecznych realizowanego projektu pn. „Międzypokoleniowo z kulturą na wesoło”, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Godność, płynność, elegancja, tryumfalny blask a przy tym pewna, jakby przytłumiona wytwornością, dynamika – są cechami charakterystycznymi poloneza, który od połowy XVII wieku zyskał rangę i miano tańca narodowego, stając się jednocześnie synonimem polskości.

Więcej…
  
Sołectwo Wojciechów zwycięzcą konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa” w woj. opolskim
Poniedziałek, 15 Październik 2018 | Przeczytany 712 razy | Eksportuj do PDF | Drukuj Drukuj |

20181011 195027 20181011 194947

W dniu 11 października br. w Pałacu w Pawłowicach nastąpiło ogłoszenie wyników edycji wojewódzkiej konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”. Miło nam poinformować, że I miejsce w województwie opolskim zdobyło sołectwo Wojciechów w gminie Olesno za stworzenie placu rekreacyjno-sportowego "Chatka pod brzozami". Czek na kwotę 5000 zł z rąk Marszałka Województwa Opolskiego Pana Andrzeja Buły, odebrała Pani Sołtys Edeltrauda Zug wraz z członkami Rady Sołeckiej. Drugie miejsce przypadło w udziale sołectwu Uciechowice, gm. Branice, za realizację przedsięwzięcie pn.: "Zielone serce Uciechowic - zagospodarowanie terenów gminnych na Parkowe Miejsce Spotkań" (nagroda 3000 zł). Na trzecim miejscu uplasowałao się sołectwo Zakrzów Turawski, gm. Turawa, za przeprowadzony Remont świetlicy Wiejskiej (nagroda 2000 zł). Wśród wyróżnionych znalazło się sołectwo: Biestrzynnik, gm. Ozimek, sołectwo Mochów, gm. Głogówek, sołectwo Skałągi, gm. Wołczyn. Sołectwa te otrzymały czeko o wartości 650 zł. Pozostałym uczestnikom przekazne będą nagrody rzeczowe.

Więcej…
  
Informacja dla uczestników VI edycji konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa” i konferencji finałowej „Wiejska Polska”, która odbyła się w dniu 1 lipca 2018 r. w Licheniu.
Wtorek, 28 Sierpień 2018 | Przeczytany 755 razy | Eksportuj do PDF | Drukuj Drukuj |

Informacja dla uczestników VI edycji konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa” skierowanego do sołectw z terenu województwa wielkopolskiego i konferencji finałowej „Wiejska Polska”, która odbyła się w dniu 1 lipca 2018 r. w Licheniu.

 

 Szanowni Państwo,

Zgodnie z informacją przesłaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego do partnerów KSOW realizujących operacje w ramach Planu Operacyjnego Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Plan Operacyjny na lata 2018-2019,  prosimy o zapoznanie się z treścią poniżej zamieszczonych klauzul informacyjnych wynikających z wejścia w życie Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO).

KLAUZULE INFORMACYJNE:

I. Przyjmuję do wiadomości, że: 

1. administratorem moich danych osobowych jest Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów z siedzibą w Koninie przy ul. Zofii Urbanowskiej 8, 62-500 Konin.

2. z administratorem danych osobowych mogę kontaktować się poprzez adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pisemnie na adres korespondencyjny: Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów, ul. Zofii Urbanowskiej 8, 62-500 Konin.

3. administrator danych wyznaczył inspektora ochrony danych, z którym można kontaktować się w sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych można kontaktować się poprzez adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pisemnie na adres korespondencyjny administratora danych, wskazany w pkt. I.2;

4. zebrane dane osobowe będą przetwarzane przez administratora danych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c) rozporządzenia 2016/679, gdy jest to niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze danych (dane obowiązkowe) lub art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia 2016/679, tj. na podstawie odrębnej zgody na przetwarzanie danych osobowych, która obejmuje zakres danych szerszy, niż to wynika z powszechnie obowiązującego prawa (dane nieobowiązkowe);

5. zebrane dane osobowe na podstawach, o których mowa w pkt. III.4 będą przetwarzane przez administratora danych w celu uzyskania refundacji kosztów poniesionych z tytułu operacji realizowanej w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Plan Operacyjny na lata 2018-2019 w województwie wielkopolskim.

Więcej…
  
Opolska edycja wojewódzka konkursu "Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa" ogłoszona. Zapraszamy do udziału!!!
Czwartek, 23 Sierpień 2018 | Przeczytany 764 razy | Eksportuj do PDF | Drukuj Drukuj |

      Logo KSS     HERB-OPOLSKIE-CMYK     LOGO ODNOWA WSI

Drodzy sołtysi, mieszkańcy wsi z terenu województwa opolskiego!

Zarząd Województwa Opolskiego Uchwałą nr 5907/2018 z dnia 20 sierpnia 2018 r. ogłosił I edycję konkursu „Fundusz sołecki- najlepsza inicjatywa”- etap wojewódzki.
Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy oraz informacji w zakresie realizacji projektów służących aktywizacji lokalnej społeczności sfinansowanych w sołectwach   w ramach funduszu sołeckiego, wymiana doświadczeń, krzewienie dobrych praktyk oraz prezentacja wsi jako miejsca do życia i rozwoju społeczno-zawodowego.

Adresatami konkursu są sołectwa z terenu województwa opolskiego, które w latach 2010-2017 zrealizowały projekty sfinansowane ze środków wyodrębnionych w ramach funduszu sołeckiego, lub w których fundusz sołecki stanowił wkład własny.

Więcej…
  
Duszpasterz rolników, orędownik polskiej wsi
Piątek, 6 Lipiec 2018 | Przeczytany 800 razy | Eksportuj do PDF | Drukuj Drukuj |

Okładka Biskup

W 2018 roku przypada 80-lecie urodzin oraz 15. rocznica śmierci księdza biskupa Romana Andrzejewskiego, wielkiego Polaka i patrioty, wieloletniego krajowego duszpasterza rolników. Sylwetkę i ważniejsze dzieła księdza biskupa przypomina broszura wydana nakładem Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów. Zapraszamy do lektury.

Publikację w formacie PDF można pobrać TUTAJ

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 68

rusza21a

laur18

 puzle

wsk2

oww

oww

 

a2hm 2017ab

ws2015

lex2017

fs por2016

dp 2016

 

10 1 14

 

 kssnawss3a

oww

oww

Tytu strony

Ekspert Odpowiada

gazetas copy