Strona internetowa Komisji Europejskiej dotycząca EFRROW
1 2 3 4 5
Aktualności

Laureaci VI edycji konkursu "Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa"
Środa, 4 Lipiec 2018 | Przeczytany 618 razy | Eksportuj do PDF | Drukuj Drukuj |

 

POZNAJMY ICH BLIŻEJ (Prezentacja)

 

Slajd do prezentacji

 

"Taniec otwiera w ludziach to co najpiękniejsze..."
Wtorek, 26 Czerwiec 2018 | Przeczytany 539 razy | Eksportuj do PDF | Drukuj Drukuj |

                                    20 zAJĘCIA TANECZNE 20.06.2018 40 zAJĘCIA TANECZNE 20.06.2018

Pod takim hasłem międzypokoleniowa grupa z gminy Rzgów, uczestnicy projektu Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów pn.: „Międzypokoleniowo z kulturą na wesoło” rozpoczęli cykl warsztatów tanecznych. O tym, że mali i duzi mieszkańcy gminy Rzgów potrafią się doskonale bawić łącząc przyjemne z pożytecznym wiemy nie od dziś. Za nimi bowiem zajęcia z choreoterapii, podczas których udowodnili, że z tańcem są za Pan brat. Po doskonałym wprowadzeniu w świat muzyki, ruchu i niezwykłych emocji przyszedł w końcu czas na zajęcia z zakresu tańca towarzyskiego.  Pod okiem doświadczonego instruktora pana Zbigniewa Witkowiaka uczestnicy poznawali podstawy takich tańców jak: rock and roll, walc angielski i cha cha. Z uśmiechem na twarzach i niezwykłym  zaangażowaniem oraz sumiennością  mali i duzi mieszkańcy lokalnej wspólnoty wykonywali pokazywane kroki poszerzając taneczno-ruchowe horyzonty. Choć nie wszystko było łatwe to uczestnicy po raz kolejny udowodnili, że „trening czyni mistrza”. Przed nimi ciąg dalszy tanecznej „przygody z przytupem”, podczas której poznawać będą kolejne układy taneczne, w tym również te z ludową nutą w tle.

 

Logotypy

  
Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Sołtysów i Środowisk Wiejskich do Lichenia
Środa, 6 Czerwiec 2018 | Przeczytany 552 razy | Eksportuj do PDF | Drukuj Drukuj |

licheń 2018

 

                                             

 

 

 

 

 

 

 

                                                        PROGRAM

Godzina

Działania

11.00-11.20

Zgłaszanie pocztów sztandarowych przed bazyliką

Zgłaszanie darów w bazylice pod chórem

11.30

Wprowadzenie pocztów sztandarowych do bazyliki

11.45

Powitanie pielgrzymów przez ks. dyżurnego

11.55

Wystąpienie Ireneusza Niewiarowskiego, prezesa Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów  (bazylika górna, nawa główna) 

12.00

Msza św. w intencji śp. ks. bp. Romana Andrzejewskiego  (bazylika górna, nawa główna) – Przewodniczy Wikariusz Biskupi  ks. Wojciech Kochański

13.30

Po Mszy św. przemarsz pocztów sztandarowych i delegacji na cmentarz;

złożenie kwiatów na grobie bp. Romana Andrzejewskiego

         

            

 

  
UWAGA! 30 maja br. mija termin składania zgłoszeń na konkurs „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”
Piątek, 25 Maj 2018 | Przeczytany 655 razy | Eksportuj do PDF | Drukuj Drukuj |

 

KSS papier firmowy stopka2018 cz2

Mieszkańcy sołectw z terenu województwa wielkopolskiego, 30 maja 2018 r. mija termin składania zgłoszeń na VI edycję konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”. Decyduje data stempla pocztowego.

Serdecznie zapraszamy do udziału:)

  
Ciąg dalszy tanecznych wiraży uczestników projektu „Międzypokoleniowo z kulturą na wesoło”
Niedziela, 29 Kwiecień 2018 | Przeczytany 578 razy | Eksportuj do PDF | Drukuj Drukuj |

2018-04-26 20.05.32  036 Zajęcia choreo 26.04.2018

Kolejne a zarazem ostatnie warsztaty choreo-rozwojowe za nami. Mali i duzi mieszkańcy gminy Rzgów zostali tanecznym krokiem zaproszeni przez trenera Wojciecha Pytlewskiego do stworzenia ciekawych układów choreograficznych na podstawie tańca w kręgu. Celem zajęć było wyzwolenie wśród uczestników swobodnej ekspresji w tańcu, wyrażanie emocji, uwalnianie ciała i umysłu od napięć. Czyli jednym słowem czerpanie korzyści dla siebie, swojej kondycji psychicznej jak i oczywiście fizycznej. Rozgrzewkę rozpoczęto od pierwotnego tańca. Uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem, kreatywnością wzięli udział w zabawie w naśladowanie dźwięków natury, aranżując zjawisko burzy z deszczem czy przywitanie wiosny. Wykorzystując zmysły, umysł i ruch ciała stworzyli niesamowitą choreografię. Następnie grupa podzieliła się na role i przy różnorodnej muzyce tworzyła odpowiednie do jej charakteru kompozycje ruchowe. Dobrej zabawy nie było końca 

Więcej…
  
Z muzyką i tańcem na spotkanie z przygodą...
Poniedziałek, 23 Kwiecień 2018 | Przeczytany 826 razy | Eksportuj do PDF | Drukuj Drukuj |

aaSWW-baner

Międzypokoleniowa grupa z gminy Rzgów, w powiecie konińskim rozpoczęła taneczną przygodę z projektem pn.: „Międzypokoleniowo z kulturą na wesoło” od udziału w niezwykłych warsztatach choreo-rozwojowych. Choreoterapia to terapia, która poprzez lecznicze i terapeutyczne walory tańca oddziałuje na ciało i sferę emocjonalną człowieka. Ruch i rytm pomagają uzyskać harmonię umysłu, ułatwiają poznać własne emocje a także nawiązywać relacje z innymi ludźmi. 

Zastosowane techniki przez doświadczoną trenerką Panią Iwonę Cichocką polegały na pracy z ciałem i nauce relaksacji. Dorośli i dzieci zmierzyli się z wieloma zadaniami, których podstawą był taniec, pozwalający odszukać pozytywne, mocne cechy tancerzy. Nie zabrakło także ćwiczeń, zabaw tanecznych z chustami fluorescencyjnymi, własnoręcznie wykonanymi kolorowymi taśmami, szarfami oraz folią bąbelkową. Niezwykle ciekawym zadaniem okazał się emocjonalny taniec z kartką, czyli historia pewnej kartki, która wypadła z samochodu oraz improwizacja taneczna pod hasłem „budzenie się do życia”. W tym celu grupa podzielona została na 3 zespoły. Zadaniem każdego było wspólne wymyślenie oraz zaprezentowanie improwizacyjnej etiudy, do której uczestnicy mogli wybrać odpowiedni utwór oraz dostępne materiały.

Więcej…
  
Zapraszamy do udziału w VI edycji konkursu "Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa"
Wtorek, 10 Kwiecień 2018 | Przeczytany 773 razy | Eksportuj do PDF | Drukuj Drukuj |

KSS papier firmowy stopka2018 cz2

 

Drodzy mieszkańcy wsi, liderzy, sołtysi, samorządowcy z terenu województwa wielkopolskiego,                                                                  

serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w VI edycji konkursu pn. „Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa”, skierowanego do sołectw z terenu województwa wielkopolskiego. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów przy współpracy z Samorządem Województwa Wielkopolskiego. 

Celem konkursu jest promowanie najlepszych i najciekawszych projektów finansowanych w ramach funduszu sołeckiego oraz identyfikacja najbardziej aktywnych mieszkańców terenów wiejskich, którzy pracują na rzecz społeczności lokalnej. Pragniemy dostrzegać i docenić tych, którzy są aktywni, mają pomysły i chcą się nimi dzielić. 

Ocenie podlegają dwie kategorie: 

I. Najciekawszy projekt sfinansowany ze środków funduszu sołeckiego. 

II. Najaktywniejszy mieszkaniec wsi.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 68

fs20d

laur18

 puzle

wsk2

oww

oww

 

a2hm 2017ab

ws2015

lex2017

fs por2016

dp 2016

 

10 1 14

 

 kssnawss3a

oww

oww

Tytu strony

Ekspert Odpowiada

gazetas copy