Strona internetowa Komisji Europejskiej dotycząca EFRROW
1 2 3 4 5
Zapraszamy mieszkańców Goliny do udziału w projekcie "Kultura łączy pokolenia"
Środa, 22 Marzec 2017 | Przeczytany 1295 razy | Eksportuj do PDF | Drukuj Drukuj |

baner - SWW           

    Serdecznie zapraszamy mieszkańców Goliny w powiecie konińskim (młodzież, osoby dorosłe i seniorów) do uczestnictwa w niezwykłym projekcie międzypokoleniowym „Kultura łączy pokolenia”.

Jego celem jest rozwijanie kompetencji kulturalnych, społecznych, osobistych oraz pobudzanie kreatywności i ekspresji kulturalnej lokalnej społeczności oraz stwarzanie przestrzeni do ich integracji z pozostałymi członkami małej ojczyzny na rzecz rozwoju i krzewienia lokalnej kultury.

Proponujemy Państwu udział w działaniach, które mają służyć temu aby zarówno osoby dorosłe, starsze i młodzież, mieli okazję ze sobą współpracować, rozmawiać, wymieniać się doświadczeniem oraz nabywać umiejętności, które niezależnie od wieku, pomogą aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalno-społecznym swojej małej ojczyzny.

 Wyłoniony w drodze rekrutacji 25-osobowy zespół uczestników (ok. 15 osób dorosłych, seniorów i ok. 10 reprezentantów młodego pokolenia) zaprosimy w pierwszym etapie do udziału w 2 warsztatach integracyjno-rozwojowych prowadzonych metodą dramy. Krótka ale energetyczna i zaskakująca rozgrzewka w postaci tego rodzaju spotkań to bardzo pożyteczne „ożywienie” (na początku przygody z projektem), po którym uczestnicy nie będą mogli się doczekać kolejnych zadań i wspólnej pracy podczas zaplanowanych serii 6  zajęć wokalnych. Dzięki tym zajęciom uczestnicy będą mogli się zjednoczyć poprzez śpiew, pokazać swoje możliwości i umiejętności wokalne.

Następnie zespół ułoży tekst piosenki międzypokoleniowej, której podkład muzyczny zostanie zaadoptowany przy wsparciu trenera/kompozytora. Uczestnicy dokonają również wyboru tekstu 2 dodatkowych, zapomnianych piosenek, którym nadadzą nutkę nowoczesności. Premierowy występ zespołu międzypokoleniowego, który zaprezentuje przygotowane utwory będzie miał miejsce podczas zorganizowanego na przełomie listopada i grudnia 2017 r.  Festiwalu Kultury Lokalnej. Wydarzenie to zgromadzi również miejscowych artystów, twórców ludowych, którzy zapoznają mieszkańców i zaproszonych gości z własnym dorobkiem/repertuarem artystycznym.

Serdecznie zapraszamy do niezwykłej i niezapomnianej muzycznej przygody, pełnej wrażeń i emocji.

Będzie moc, energia, która zaowocuje wspólnym dziełem, z którego mieszkańcy będą dumni.

 

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 7 kwietnia 2017 r.

 

Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt z osobami, które udzielą szczegółowych informacji o zasadach rekrutacji.

 

•             Żanetta Matlewska, opiekun grupy, tel.: 63 241 81 21, tel. kom 693 367 117,

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

•             Joanna Kukulska - kierownik projektu, tel. 797 901 115, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

 

rusza21a

laur18

 puzle

wsk2

oww

oww

 

a2hm 2017ab

ws2015

lex2017

fs por2016

dp 2016

 

10 1 14

 

 kssnawss3a

oww

oww

Tytu strony

Ekspert Odpowiada

gazetas copy