Strona internetowa Komisji Europejskiej dotycząca EFRROW
1 2 3 4 5
Seniorzy rozpoczęli przygodę z projektem pn. "Rozsmakowani w kulturze"
Piątek, 21 Kwiecień 2017 | Przeczytany 1293 razy | Eksportuj do PDF | Drukuj Drukuj |

 

warszaty

Seniorzy (osoby w wieku 60+) z gminy Rzgów i Kawęczyn rozpoczęli pierwsze z serii zajęć w ramach projektu KSS „Rozsmakowani w kulturze” dofinansowanego ze środków Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. 

Pełni radości, chęci działania i ambicji przez najbliższe miesiące będą uczestniczyć w wielu przedsięwzięciach, które mają na celu wzrost uczestnictwa seniorów w lokalnej kulturze, pobudzenie zainteresowań twórczością kulturalną i nakierowanie na aktywny w niej udział oraz pozyskanie nowych umiejętności, wzrost świadomości i ekspresji kulturalnej.

Przeprowadzony warsztat integracyjno-rozwojowy stanowił energetyczną i zaskakującą rozgrzewkę,  „ożywienie” na początku przygody z projektem. Uczestnicy pobudzeni do kreatywnego działania, poznawali się nawzajem, odkrywali potencjały, rozmawiali i wymieniali doświadczeniami. Warsztat poprowadziła Pani Olga Stobiecka-Rozmiarek, trenerka Dramy i edukacji międzykulturowej

Zrealizowane ćwiczenia angażowały uczestników wszystkimi zmysłami przy wykorzystaniu ruchu, dźwięku, obrazu. Pracowali oni wykorzystując ciało, emocje, słowa. W rezultacie ćwiczeń wypracowano Przepis na smaczną współpracę – kontrakt, który jest otwarty i gotowy do uzupełniania w zależności od potrzeb grup przy realizacji kolejnych zajęć.

Seniorzy podsumowując zajęcia, podzielili się towarzyszącymi wrażeniami i emocjami. Oto kila z nich: „czuję się po zajęciach lekko, radośnie”, „te zajęcia to dla mnie prezent”, „było energetycznie”, „było fajnie, ciekawie”, „to coś nowego”, „twórcze działanie”.

Przed seniorami zajęcia wokalne, wycieczki do instytucji kultury, warsztaty rękodzieła artystycznego, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz wiele atrakcji integrująco-aktywizujących. Projekt zwieńczy Festiwal Kultury Lokalnej zorganizowany w gminie Rzgów i Kawęczyn z udziałem mieszkańców gminy i innych zaproszonych gości podczas, którego uczestnicy zaprezentują przygotowane dzieła artystyczne, owoce kilkumiesięcznej pracy na zajęciach. 

 

 DSC 0262  DSC06502 DSC06517 062 gÄąâ  oÄąâ şwarsztaty 19.04.2017 seniorzy 050 gÄąâ  oÄąâ şwarsztaty 19.04.2017 seniorzy 038 gÄąâ  oÄąâ şwarsztaty 19.04.2017 seniorzy

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

 

rusza21a

laur18

 puzle

wsk2

oww

oww

 

a2hm 2017ab

ws2015

lex2017

fs por2016

dp 2016

 

10 1 14

 

 kssnawss3a

oww

oww

Tytu strony

Ekspert Odpowiada

gazetas copy