Strona internetowa Komisji Europejskiej dotycząca EFRROW
1 2 3 4 5
Integracyjna moc grupy międzypokoleniowej z Goliny w ramach projektu „Kultura łączy pokolenia”
Czwartek, 27 Kwiecień 2017 | Przeczytany 1339 razy | Eksportuj do PDF | Drukuj Drukuj |

baner

Osoby dorosłe, seniorzy i młodzież  (grupa 25 osób) spotkali się na pierwszych warsztatach aby lepiej się poznać, zintegrować i w miłej atmosferze rozpocząć przygodę z projektem, którego celem jest rozwijanie kompetencji kulturalnych, społecznych, osobistych, a co najistotniejsze ekspresji kulturalnej i budowanie więzi z pozostałymi mieszkańcami. Zainicjowana przestrzeń ma służyć temu aby uczestnicy, reprezentanci różnych pokoleń mieli okazję ze sobą współpracować, rozmawiać, wymieniać się doświadczeniem oraz nabywać umiejętności, które niezależnie od ich wieku, pomogą aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalno-społecznym swojej małej ojczyzny.

Spotkanie zorganizowane przy współpracy z opiekunką grupy Panią Żanettą Matlewską, gospodarzem zaprzyjaźnionej Biblioteki Publicznej w Golinie, przebiegło w  fantastycznej atmosferze z pełnym zaangażowaniem ze strony uczestników i trenera.

Techniki pracy zaproponowane przez prowadzącą trenerkę dramy Panią Olgę Stobiecką-Rozmiarek wzbudziły wielkie zainteresowanie, przyczyniły się do wyzwolenia twórczych potencjałów, a co najważniejsze pobudziły do dobrej zabawy i integracji grupy międzypokoleniowej, zapewniając sukces pierwszego spotkania. 

Była moc, energia, niezliczona liczna uśmiechów i niezapomnianych wrażeń.

 

Po zakończeniu zajęć uczestnicy mieli okazję dzielenia się wrażeniami, emocjami, które towarzyszyły im przy wykonywaniu różnorakich zadań. Jednogłośnie stwierdzili, że nie spodziewali się tego, że spotkanie wywoła tak pozytywne emocje, integrację grupy a przede wszystkich otwarcie na siebie samych i innych.  Większość osób nie miała okazji w swoim życiu pracować w taki sposób i wśród tak różnorodnej grupy, dlatego było to dla nich niezwykłe doświadczenie, które pozwoliło im rozwinąć wyobraźnię, umiejętności komunikacyjne, kreatywne myślenie, wzmocnić poczucie własnej wartości i świadomość własnego potencjału. 

Przed osobami biorącymi udział w projekcie jeszcze jeden tak ekspresyjny warsztat, następnie zajęcia wokalne, które zaowocują powstaniem niezwykłego dzieła jakim będzie opracowany tekst i skomponowana piosenka międzypokoleniowa, swoisty hymn Goliny. Uczestnicy przypomną również stare, popularne przeboje w nowoczesnych aranżacjach muzycznych, dzięki temu odświeżeniu dawne szlagiery zyskają „ drugie życie”.

Premierowy występ, powstałego zespołu wokalnego/chóru, który zaprezentuje przygotowany podczas zajęć repertuar, będzie miał miejsce podczas zorganizowanego w ostatnim kwartale roku Festiwalu Kultury Lokalnej. Międzypokoleniowy zespół już dziś ma plany aby włączać w swe szeregi wszystkich, którzy chcą „kulturalnie rozkręcać” Golinę.

Projekt jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Samorząd Województwa WielkopolskiegoDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

 

rusza21a

laur18

 puzle

wsk2

oww

oww

 

a2hm 2017ab

ws2015

lex2017

fs por2016

dp 2016

 

10 1 14

 

 kssnawss3a

oww

oww

Tytu strony

Ekspert Odpowiada

gazetas copy